fbpx

SELEKCJA SEKSUALNA II

3. Wielkość i siła

 

Nigdy specjalnie nie wierzyłem, że ludzie chodzą na siłownię dla zdrowia. Co oprócz dobrze zbilansowanej diety bogatej w minerały, kurczaka pasionego na farmie „raj”, ryżu starannie wyselekcjonowanego przez chińskich specjalistów ds. zbieractwa, i nienagannie podgrzanego oleju  z pestek kiwi, może być zdrowe w urywaniu tkanki mięśniowej, przeciążania kości nadwyrężania stawów tak by za 20 lat płakać, że w nocy spać nie można, że wszystko stuka puka i skrzypi jak jazda dwudziestoletnim autem po Chełmie?

 

Nikt się do tego nie przyzna, że chodzi po to by mieć lepsze rwanie w klubie. Tak samo mało kto powie lubi patrzeć na siebie w lustrze monitorując swoją gotowość bojową…

 

I choć, to ostatnie zdanie może wywoływać uśmiech na ustach jest w tym więcej prawdy niż żartu.

 

Ty wraz ze swoją grupa postanowiliście coś upolować. Tym razem myśli nie skupiały się na jedzeniu. Poprzedniego dnia brygada dziesięciu ludzi wraz z Tobą upolowała prehistorecznego słonia. Jedzenia było pod dostatkiem, nie zapowiadała się wojna z żadnym plemieniem, a szaman przepowiedział, że bóg słońca jest przychylny w najbliższym okresie, więc można było leżeć do góry brzuchem i palić ówczesne narkotyki.

Tylko, że na tej imprezie brakowało kobiet. Trzeba było jakieś porwać.

 

Wyobraź sobie, że idziesz do innego plemienia (bo kobiety nie rosły na drzewach) i próbujesz rozbić tamtejszy harem. Nie uda wam się, jak macie słabe uda a klata u każdego jest bardziej wklęsła niż wypukła. Bez siły, nie ma siły by coś dziś „zaliczyć”.

 

Pewien gatunek ropuch, samic, w rytuale godowym uderza swojego partnera i sprawdza na ile cios zrobi na nich wrażenie. Jeżeli samiec się zachwieje, albo ucieknie, samica odchodzi od takiego osobnika.
Sytuacja jest bardzo podobna u małp naczelnych. Samice „przyjaźnią” się z tymi samcami którzy są najsilniejsi i zdolni do obrony ich potomstwa. A w ramach rekompensaty obdarowują ich względami w czasie swojej płodności.

 

Gdy zapytano kobiet z którymi jakie cechy fizyczne powinien mieć mężczyzna aby umówiły się z nim na randkę wymieniły: wzrost, siłę i atletyczną budowa ciała.

 

Z drugiej strony robi też to wrażenie na męskich przedstawicielach. Osoby wyższe są traktowane z większym szacunkiem. Do hitlerowskiego SS brano tylko wysokich mężczyzn, a do żandarmerii wojskowej nie przyjmują poniżej 176 cm wzrostu. Ochroniarze w klubach też są dobrze zbudowani by w razie zagrożenia nie tylko potrafić „wyprosić” z imprezy, ale by psychologicznie działać na ewentualne pobudki. Nawet wchodząc w świat polityki, niewielu prezydentów USA miało poniżej 180 cm.

 

Będąc przy sile nie można zapominać o zdrowiu. O byciu zdrowym jak… ryba (dlaczego ryba? Bo człowiek ryby chorej nie jest w stanie poznać) świadczy… symetria ciała. Często aktorzy są symetryczni. Przynajmniej ci, którzy grają główne role.

 

Popatrz sam [Klik!]

 

A co się jemu podoba?

 

Kobiety które są młode, charakteryzują się „czystą” cerą, symetryczną twarzą i objawami zdrowia widocznymi we włosach i uzębieniu przodują nad tymi które nie mogą się takim zdrowiem pochwalić. Daje to bowiem lepsze geny i zwiększa prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Jak na tamte czasy, rzetelnym wskaźnikiem była proporcja talii do bioder. Kobiety które były zbliżone do proporcji 0,70 charakteryzowały się większą płodnością i lepszym zdrowiem. W sferze psychiki, mężczyźni wybierają te kobiety które są uśmiechnięte, pełne energii i mają ożywioną mimikę. Osoba chora tym się nie cechuje, więc te kryterium daje wiarygodnych dowodów o jakości genów.

Warto wrzucić tutaj mały detal. Zwiększa atrakcyjność również wielkość źrenicy, która daje odpowiedź rozmówcy o jej… głębokim zainteresowaniu.

 

olive

 

Dlaczego pominąłem biust i pośladki choć sam jestem ich zagorzałym fanem?

Nie są zdeterminowane genetycznie. To znaczy, że gdybym urodził się w plemieniu Tiwi lubiłbym obwisłe, tak że można muchy na plecach odganiać. Jednak społeczne uwarunkowanie sprawiło, że preferuję jędrne i twarde jak u Dody.

Sprawa ma się podobnie z geniltaliami. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale to co nam się wydaje atrakcyjne na innym krańcu świata nie musi.

 

 

4. Wiek

 

Wiek jest istotny tylko z powodu zasobów materialnych. Okres najlepszego sukcesu zbieracko-łowieckiego mężczyzny przypada na lata trzydzieste. Wtedy jego siła fizyczna dużo nie utraciła, a całość z nawiązką jest rekompensowana przez jego doświadczenie w tym zakresie. W innym wypadku, tak gdy to miało miało miejsce w pewnej chińskiej wiosce, 17-18 letnie kobiety wybierały 14 letnich „mężczyzn”, ale tylko dlatego, że wywodzili się z bogatych rodzin i mieli zapewnioną przyszłość. Generalnie, kobiety preferują 3 lata starszego mężczyznę i mężczyźni o 3 lata młodszą kobietę. Ma to także odbicie w statystykach małżeńskich.

Generalnie, wszyscy startujemy z tej samej pozycji. Ciężko w wieku dwudziestu paru lat mieć na tyle zasobów by utrzymać rodzinę. Jednak, nie tworzy się jej w wieku ok. 40 lat, gdy odnosi się największy sukces finansowy, ale gdy się jest młodym i zdolnym do reprodukcji. Kobiety muszą ocenić, który z młodych kandydatów będzie dla niej najlepszą partią. Taki wskaźnikiem jest pracowitość, przekłada się bowiem na zasoby. W końcu to one są wtórnym produktem do pracowitości i ambicji.

 

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz